109 urodziny Pani Marianny Błaziak

|
109 (1)

Pani Marianna Błaziak z Dobryniów-Kolonia obchodziła 14 września swoje 109 urodziny. Najstarsza mieszkanka w województwie a 8 Polsce urodziła się 14 września 1909 r. dawniej w Łopienniku Ruskim obecnie Łopienniku Dolnym. Córka podoficera armii carskiej wychowana w gronie 9 rodzeństwa, wychowała 4 dzieci, dochowała się 7 wnuków, 15 prawnuków i 8 praprawnucząt.   Przeżyła zabory oraz I i II wojnę światową a następnie trudny okres powojenny. Była siostrą PCK, uczestniczyła w budowie kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Dobryniowie.

Galeria zdjęć


Otwarcie Centrum Aktywności Społecznej w Dobryniowie

|
Dobryniów (2)

8 września 2018 roku odbyło się otwarcie Centrum Aktywności Społecznej w Dobryniowie. Oficjalnie wszystkich zaproszonych gości i mieszkańców powitała pani Prezes Stowarzyszenia KRASKA. Zostały wręczone podziękowania dla osób, które przyczyniły się do wyremontowania obiektu. Po wręczeniu wyróżnień została przecięta wstęga do nowo oddanego obiektu, następnie ks. Mirosław Bucior dokonał poświęcenia budynku w obecności mieszkańców.  Po oficjalnym otwarciu odbyła się część artystyczna w wykonaniu miejscowych zespołów ludowych.  Uczestnicy mogli degustować pyszne potrawy przygotowane przez Stowarzyszenie KRASKA.

Galeria zdjęć


Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie

|

W dniach 1-2 września 2018 r.  jak co roku została zorganizowana pielgrzymka do Częstochowy na Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie. W tych dniach odbywała się również Krajowa Wystawa Rolnicza.

Częstochowa (1) Częstochowa


Dożynki Powiatowe – Siennica Różana 2018

|
DSC_0422

26 sierpnia 2018r. w Siennicy Różanej odbyło się „Powiatowe Święto Plonów”. Naszą gminę reprezentowała delegacja w której skład weszli: Zastępca Wójta Gminy Łopiennik Górny Karol Stęplowski,  Sekretarz Gminy Monika Zaj, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Woli Żulińskiej na czele z Koordynator panią Urszulą Chemicz, które przygotowały stoisko gminne  oraz delegacja wieńcowa z Borowicy.

Galeria zdjęć


Dożynki Gminne 2018

|
DSC_0013

19 sierpnia 2018 roku w Łopienniku Nadrzecznym odbyły się Dożynki Gminne. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem korowodu żniwnego na plac amfiteatru. Następnie rozpoczęła się msza dziękczynna w intencji rolników, którą celebrował ks. Adam Sobieszek Proboszcz Parafii w Orchowcu  oraz ks. Adam Brzyski Proboszcz Parafii w Łopienniku Nadrzecznym. Podczas liturgii został poświęcony chleb z tegorocznych zbiorów oraz wieńce dożynkowe. Po mszy rozpoczął się obrzęd dożynkowy oraz prezentacja wieńców przy akompaniamencie Kapeli Ludowej Łopieńczacy. Jako pierwszy prezentowany został wieniec z Łopiennika Dolnego wykonany przez panie z KGW, następnie wieniec z Dobryniowa wykonany przez KGW Dobrynów „nad Wieprzem”, kolejny z Woli Żulińskiej wykonany przez KGW, wieniec z Borowicy wykonany przez Członków  Towarzystwa Przyjaciół  Borowicy, wieniec gminny niesiony przez strażaków z OSP Olszanka. Następną częścią programu było przekazanie chleba przez Starostów Dożynek panią Sylwię Lupa i pana Tomasza Żołyniaka na ręce Wójta Gminy Jana Kuchty, Wicemarszałka Województwa Krzysztofa Grabczuka oraz Starosty Powiatu Krasnostawskiego Janusza Szpaka.

Galeria zdjęć