Warsztaty kulinarne w Brzózie Królewskiej

|
IMG_20210622_154830

W dniu 22 czerwca 2021r. przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z naszej gminy, pani koordynator KGW i Dyrektorzy BPG i GOK mieli  przyjemność uczestniczyć w warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez GOK i KGW w Brzózie Królewskiej. Uczestniczki warsztatów przygotowały ciasto drożdżowe oraz placek z kaszy jaglanej. Podczas warsztatów mogliśmy zapoznać się z innymi technikami wykonywania wypieków stosowanych w tamtym rejonie oraz podpatrywać tamtejsze zwyczaje wykonywania tradycyjnych potraw.

Galeria zdjęć

Mięliśmy możliwość zwiedzania klasztoru oraz dzięki uprzejmości naszego zaprzyjaźnionego organisty mogliśmy wysłuchać koncertu organowego w Bazylice pw. Zwiastowania NMP w Leżajsku. Zwiedziliśmy również regionalną izbę pamięci w Brzózie Królewskiej.  Pasjonat Czesław Rydzak pokazał nam swoje zbiory i przedmioty związane z dawnym życiem na wsi.

Dziękujemy paniom z Kół Gospodyń Wiejskich oraz pracownikom GOK-u w Brzózie Królewskiej, Panu Wójtowi Gminy Leżajsk za pomoc w zorganizowaniu warsztatów kulinarnych w miejscowej placówce.