Wyjazd Studyjny do Zakopanego

|
192275531_436041250897612_2174526079189501937_n

W dniach 26-28 maja mięliśmy przyjemność uczestniczyć w wyjeździe studyjnym o tematyce kulturalno-rękodzielniczej na terenie województwa małopolskiego.

Galeria zdjęć

W pierwszym dniu wizyty odwiedziliśmy Stowarzyszenie „grupa od rolnika” centrum produktu lokalnego w Rzuchowej. Odbyły się pokazy wyszywania koronką oraz  warsztaty pieczenia rogalików tradycyjnych z dżemem z płatków róż.

Panie z KGW zapoznały się z bardzo trudną techniką wyszywania koronką klockową wymagającą dużej precyzji oraz pochłaniającą dużo czasu, ale dającą znakomity efekt i podtrzymującą tradycję lokalną.

Drugi dzień to wizyta w pracowni strojów ludowych i haftu u pani Jadwigi Trebuni Tutka w Poroninie połączone z warsztatami hafciarskimi. Spotkanie z lokalnymi producentami serów, poznanie dobrych praktyk w zakresie promocji produktu lokalnego. Zwiedzanie Zakopanego z przewodnikiem.

Podczas warsztatów w pracowni strojów ludowych i haftu panie zapoznały się z technikami wykonywania haftu ręcznego oraz zapoznaniem się z nowoczesnymi maszynami i precyzyjnym  systemem komputerowym  wykonywania haftu. Zapoznały się również z historią wykonywania dawnych strojów ludowych.

Trzeciego dnia wizytacja inkubatora kuchennego w Zakrzowie. Pani prezes Lokalnej Grupy Działania z Zakrzowa przeprowadziła prezentację działalności LGD na tym terenie. Następnie odbyły się warsztaty kulinarne z wypiekania bułeczek z czosnkiem niedźwiedzim.
Mięliśmy możliwość skorzystania z praktycznych warsztatów w bardzo dobrze i nowocześnie wyposażonym obiekcie oraz dużym przekazem wiedzy kulinarnej. Dzięki nabytym umiejętnościom panie na miejscu mogły wykorzystać swoje umiejętności i wykonać pyszne rogaliki.