Sukcesy zawodników Amicusa

|

Znakomity start zanotowali zawodnicy UKS Amicus na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Ostrowcu Świętokrzyskim (29.10.2016r.). Brali oni udział w konkurencjach: dwuboju technicznym oraz walkach taekwondo. W sumie młodzicy zdobyli 7 medali: Zaj Pola złoto (dwubój) i srebrny (kyourugi) , Bartek Kowalczyk złoto (dwubój) i srebrny(kyourugi), Kinga Fidecka srebrny (dwubój) i brązowy (kyourugi) oraz Maciej Strefner brąz (kyourugi), a także punktowane 7 miejsce zajęła Amelia Tokarczyk. Drużynowo UKS Amicus uplasował się na 7 miejscu(spośród 17). Ponadto w kategorii dzieci bezkonkurencyjna była Ola Żuławska – złoto oraz w kat. kadetów Julka Świstowska – złoto, która skończyła swoje walki przed czasem. Klub reprezentowali również: Maja Stępniak, Karol Kornicki, Kalina Tokarczyk, Kuba Starzyński, Amelka Walkiewicz, Amelka Banaszkiewicz oraz Ania Pieróg.

Dużym sukcesem może się cieszyć również Inga Kokuszko zdobywając srebrny medal w kat. juniorów -44kg na Międzynarodowym Pucharze Polski, który odbył się przed dwoma tygodniami w Krynicy Zdrój (15.10.2016r.).

Trenerzy: Katarzyna Kornicka i Dariusz Zawada są dumni z osiągniętych wyników i pełni motywacji do dalszej pracy.