Mistrzostwa Polski w Taekwondo Olimpijskim 2016

|
taekwondo3

JULIA ŚWISTOWSKA MISTRZYNIĄ POLSKI W TAEKWONDO OLIMPIJSKIM

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych jest największym sportowym wydarzeniem w Polsce dla zawodników z rocznika 2002-2004. W tym roku gospodarzem tej imprezy było województwo warmińsko-mazurskie.Jedną z dyscyplin wchodzących w skład Olimpiady Młodzieży jest Taekwondo Olimpijskie, które w tym roku gościło w hali OSIR w Giżycku. Przeszło 360 zawodników zmagało się w trzech konkurencjach-układach formalnych (poomsae),walka sportowa(kyorugi) oraz dwuboju technicznym.

Właśnie w tej ostatniej konkurencji zawodniczka UKS AMICUS ŁOPIENNIK GÓRNY zdobyła złoty medal. Podopieczna Katarzyny Kornickiej i Dariusza Zawady pokonała w swojej kategorii trzydziestoosobową grupę przeciwniczek z całej Polski i stanęła na najwyższym stopniu podium. Warto dodać że jest to jeden z 3 złotych medali zdobytych przez całe województwo lubelskie, a także najlepszy wynik uzyskany przez zawodników z powiatu krasnostawskiego startujących w tej imprezie. Julka jest zawodniczka zdyscyplinowaną i progresywną, a dzięki ściśle wyznaczonym przez kadrę trenerską założeniom można optymistycznie prognozować jej dalszą karierę sportową.