Sprawozdanie z wyjazdu na kolonie młodzieży z gminy Łopiennik Górny do gminy Czernichów w Międzybrodziu Żywieckim w terminie 16-25.08.2013

|
Kolonie

W ramach programu partnerskiego gmin Łopiennik Górny i Czernichów zorganizowane zostały kolonie dla młodzieży. Młodzież z naszej gminy miała okazję spędzić 10 wspaniałych dni w Międzybrodziu Żywieckim.
Zakwaterowani zostaliśmy w szkole, gdzie jedliśmy posiłki i korzystaliśmy z boisk sportowych na Orliku. Każdy dzień mieliśmy zaplanowany i w pełni go wykorzystaliśmy. Do Międzybrodzia Żywieckiego przyjechaliśmy w weekend, więc postanowiliśmy spędzić czas na spacerach, plażowaniu, kąpielach, a wieczorami organizowaliśmy zajęcia sportowe. Pogoda dopisywała i uśmiech na twarzach wszystkich uczestników. Może z jednym wyjątkiem. Jeden z naszych kolegów, podczas rozgrywek piłkarskich, złamał palec u nogi. Niestety musiał wracać do domu. Po słonecznym weekendzie ruszyliśmy na zwiedzanie okolicy. Należy dodać, że podczas całego pobytu opiekowały się nami tamtejsze władze oraz pan prezes Ochotniczej Straży Pożarnej, który wspaniale organizował nam czas. Wszyscy uczestnicy dostali plan pobytu, jednak zwracając uwagę na możliwości, pogodę oraz samopoczucie naszej gromadki opiekunki grupy dokonały drobnych zmian w kolejności zwiedzania.
Młodzież nasza miała okazję zwiedzić Zespół Elektrowni PGE Energia Odnawialna S.A Odział ZEW Porąbka-Żar w Międzybrodziu Bielskim oraz Zaporę w Tresnej. Wybraliśmy się również do Górskiej Szkoły Szybowcowej ŻAR. Tam mieliśmy możliwość porozmawiać z pilotami oraz obejrzeć szybowce. Szczególnie zainteresowani byli chłopcy z naszej grupy. Widać było błysk w ich oczach. Chcąc sprawdzić swoją sprawność wybraliśmy się w 7 kilometrową trasę na górę Żar. W trakcie wędrówki zaczął padać deszcz. Kiedy dotarliśmy na górę Żar byliśmy cali przemoczeni, zmarznięci i głodni. Tam spotkała nas miła niespodzianka. W nagrodę zostaliśmy poczęstowani pyszną pizzą i ciepłą herbatą. Od razu humory nam się poprawiły. Poprawiła się również pogoda. Z góry Żar zjechaliśmy Koleją linowo-torową, z której podziwialiśmy piękną panoramę Beskidu Niskiego. Mieliśmy okazję spróbować swoich sił w Parku Linowym. Był to pokaz umiejętności, ale również odwagi. Komunikacją miejską wybraliśmy się też do Żywca, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Miejskie oraz Zamek. Tam też mieliśmy czas wolny na podziwianie rynku oraz zakup pamiątek. Pan Wójt zaprosił nas na rejs statkiem po Jeziorze Żywieckim oraz pyszne lody na zaporze w Tresnej. Prezes OSP zorganizował dla nas pokaz ratownictwa w wykonaniu OSP Międzybrodzie Żywieckie. Młodzież miała okazję obejrzeć sprzęt strażacki oraz bawić się przy ognisku zorganizowanym w przystani. Pływaliśmy rowerkami wodnymi, były kiełbaski, zabawa oraz integracja z tamtejszą młodzieżą. W przed dzień wyjazdu wybraliśmy się na całodniową wycieczkę do miejscowości Inwałd do Parku Miniatur. Tam spędziliśmy wesoło czas bawiąc się oraz korzystając z wszystkich atrakcji obiektu.
Należy dodać, że pobyt minął nam nie tylko na zwiedzaniu. Codziennie w czasie wolnym aktywnie braliśmy udział w działaniach promujących zdrowy styl życia. W trakcie koloni realizowane były zajęcia profilaktyczne pod hasłem „Radość bez alkoholu”. Wieczorami organizowane były pogadanki, które miały nam uświadomić negatywny wpływ alkoholu oraz narkotyków na nasze zdrowie. Panie ogłosiły konkurs plastyczny pod hasłem „Radość bez alkoholu”. Podeszliśmy poważnie do sprawy i wszyscy wzięliśmy w nim udział. Były nagrody, pochwały. Prace przyjechały z nami i można je podziwiać w naszej szkole.
Podsumowując pragniemy wszystkim podziękować za tak miło spędzony czas na koloniach w Międzybrodziu Żywieckim. Był to dla nas czas relaksu, zabawy, integracji a także nauki kultury i zachowania.
Galeria zdjęć