XIII Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej

|
XIII Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej

28 września 2013 roku w kościele p.w. św. Bartłomieja ap. w Łopienniku Nadrzecznym już po raz XIII odbył się Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej „Radośnie Panu Hymn Śpiewajmy”. W przeglądzie uczestniczyli: Wójt Gminy Łopiennik Górny p. Jan Kuchta, Sekretarz Gminy p. Monika Zaj, Przewodniczący Rady Gminy p. Andrzej Szadura, Skarbnik Gminy p. Agnieszka Sapko, Dyrektor Banku Spółdzielczego o/Łopiennik Nadrzeczny p. Wiesława Olech, Dyrektor Zespołu Szkół w Łopienniku Nadrzecznym p. Mariusz Sapko, Przewodniczący Komisji Kultury p. Witold Boruczenko, Kierownik Biblioteki Publicznej p. Grażyna Skrzypa, Kierownik GOK p. Dariusz Zawada oraz Jury w składzie p. Beata Wolanin, p. Jerzy Żuk, p. Tadeusz Kiciński.
Przegląd tradycyjnie rozpoczął się mszą świętą, którą sprawował ks. Andrzej Andruszak, po której Kierownik GOK p. Dariusz Zawada powitał zgromadzonych gości, zespoły oraz solistów, oficjalnego otwarcia przeglądu dokonał Wójt p. Jan Kuchta. Dalszą część prowadziła nasza urocza pani Mariola Sysa. Mimo chłodu goście i zgromadzona publiczność z uwagą wysłuchała uczestników przeglądu, którymi w tym roku byli: ZESPOŁY: Wokalny Zespół Żeński z Gorzkowa, Zespół wokalny z Zespołu Szkół w Siedliskach Drugich im. bł Jana Pawła II, Zespół FEJMY z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Żulinie, Schola z Parafii p.w. św. Mateusza w Chłaniowie, Chór Dziecięcy PEREŁKI ze Szkoły Podstawowej nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie, Zespół AS z Zespołu Szkół w Łopienniku Nadrzecznym, SOLIŚCI: Klaudia Mazurek z GOK w Siennicy Różanej, Aneta Zaworska z GOK w Siennicy Różanej, Rafał Lewicki z Parafii p.w. św. Mateusza w Chłaniowie, Diana Zdybel z Parafii p.w. św. Mateusza w Chłaniowie, Agata Opalińska z Parafii p.w. św. Mateusza w Chłaniowie, Magdalena Chwałek z Parafii p.w. św. Mateusza w Chłaniowie, Agata Magier z Parafii p.w. św. Mateusza w Chłaniowie, Martyna Łusiak ze Szkoły Podstawowej Łopienniku Dolnym, Katarzyna Idzik z Zespołu Szkół w Siedliskach Drugich im. bł. Jana Pawła II, Katarzyna Bartosiak z Zespołu Szkół w Siedliskach Drugich im. bł. Jana Pawła II, Julia Pitucha z Zespołu Szkół w Siedliskach Drugich im. bł. Jana Pawła II, Nikola Pastuszak z Zespołu Szkół w Siedliskach Drugich im. bł. Jana Pawła II, Klaudia Kuśmirska z Zespołu Szkół w Siedliskach Drugich im. bł. Jana Pawła II, Weronika Wójcik z Parafii p.w. św. Bartłomieja w Łopienniku Nadrzecznym. Jury po wysłuchaniu wszystkich zespołów i solistów postanowiło przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

w kategorii zespoły
ex aequo
II miejsce dla Zespołu AS z Zespołu Szkół w Łopienniku Nadrzecznym
II miejsce dla Chóru Dziecięcego PEREŁKI z Lublina
III miejsce dla Żeńskiego Zespołu Wokalnego z Gorzkowa
Wyróżnienie dla Scholii z Parafii p.w. św. Mateusza w Chłaniowie

w kategorii Soliści:
ex aequo
I miejsce Martynka Łusiak ze Szkoły Podstawowej w Łopienniku Dolnym
I miejsce Klaudia Kuśmirska z Centrum Społeczno-Kulturalnego w Gorzkowie
II miejsce Klaudia Mazurek z GOK w Siennicy Różanej
III miejsce Weronika Wójcik z Parafii p.w. św. Bartłomieja ap. w Łopienniku Nadrzecznym
IV miejsce Katarzyna Bartosiak z Zespołu Szkół w Siedliskach Drugich
Wyróżnienia:
 - Nikola Pastuszak z Zespołu Szkół w Siedliskach Drugich
 - Diana Zdybel z Parafii p.w. św. Mateusza w Chłaniowie

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy natomiast zwycięzcy otrzymali również nagrody, które wręczyli przedstawiciele władz gminy p. Monika Zaj oraz p. Andrzej Szadura. Organizatorzy tegorocznego Przeglądu to: GOK Łopiennik Górny, Parafia p.w. św. Bartłomieja ap. w Łopienniku Nadrzecznym, BPG w Łopiennik Górnym, Urząd Gminy w Łopienniku Górnym oraz Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie. Serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu imprezy: pracownikom BPG, panu Adamowi , KGW Łopiennik Górny. Dziękujemy uczestnikom, opiekunkom, instruktorom i zapraszamy do udziału w kolejnym przeglądzie.

Galeria zdjęć