GOK Łopiennik Górny
Statut
Aktualności
Galeria Imprez
Oferta
 Turystyka i Promocja
Ciekawe Miejsca - zabytki
Twórcy Ludowi / Kolekcjonerzy
Przyroda
Szlak Rowerowy
Ciekawostki Archeologiczne
Historia ziemi Łopiennickiej
 UKS Amicus
Historia powstania klubu
Sekcja Taekwondo
Sekcja Tenisa Stołowego
Sekcja Badmintona
Sekcja Bilarda
 Zespoły Artystyczne
Kapela Ludowa ,,Łopieńczacy"
Zespół wokalny ,,Retro"
Zespół tańca nowoczesnego ,,MOVE"
Zespół wokalny ,,Dlaczego Nie"
Zespół Śpiewaczy ,,Sami Swoi"
Zespół Śpiewaczy ,,Polesie"
 Agroturystyka
Gospodarstwo Agroturystyczne
,,AN - DA"
Gospodarstwo Agroturystyczne
,,Margola"
Gospodarstwo Agroturystyczne
,,Lawendowy Folwark"
 Różne
Organizacje społeczne
Tradycje, obrzędy i zwyczaje
Kulinaria

http://www.ppwow.gov.pl

Serwis jest finansowany przez
,,Program Integracji Społecznej"

Gminny Ośrodek Kultury
Łopiennik Górny 1B
22-351 Łopiennik Górny
powiat krasnostawski, województwo lubelskie
tel. 82-577-31-27
e-mail: gok.lopiennik@onet.eu

Linki

Agroturystyka AN-DA

SRW Wola Żulińska-Żulin-Zagrody-Czechów Kąt

 

 

I Turniej Grand Prix LZS w Tenisie Stołowym Łopiennik Górny, 21 stycznia 2012r.

W zawodach wystartowało ok. 100 zawodników z różnych klubów z terenu województwa. Organizatorami imprezy byli Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Sportowe w Lublinie, UKS Amicus oraz GOK Łopiennik. Po zakończonych pojedynkach najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary.

Wyniki:
Kat. Juniorzy:
I Adrian Stadyra - Lewart
II Maciej Krasucki - Kłos Wola Skromowska
III Arkadiusz Nowicki - Bełżyce

Żacy:
I  Łukasz Drzewiecki - Lewart
II Marcin Jaszczuk - Lewart
III Bartosz Kowalczyk - Lewart
IV Norbert Płachta - Sz.P. 45 Lublin

Kat. Młodzicy:
I Sylwester Włoszek - KTS Sygnał Lublin
II Mateusz Baranowski - Lewart
III Łukasz Drzewicki - Lewart
IV Marian Jaszczuk - Lewart

Kat.  Żaczki dziewcząt:
I Patrycja Powroźnik - Lubartów
II Kinga Górka - Bełżyce
III Weronika Szewczak - Łopiennik
IV Edyta Dejnek - Lubartów
V Martyna Sawa - Łopiennik

Kat. Seniorzy:
I Krzysztof Bartosz - Lewart
II Jacek Kołodziejczyk - Bełżyce
III Jakub Szymaniak - Fajsławice
IV Tadeusz Bochaniarz - Fajsławice

Kat. młodziczki:
I Dagmara Baranowska - Lubartów
II Agnieszka Koc - Fajsławice
III Kamila Kulbacka - Fajsławice
IV Patrycja Pasicka - Fajsławice
V Magda Szewczak - UKS Amicus

galeria zdjęć

XVII Gminny Przegląd Zespołów Kolędniczych w Łopienniku Górnym 16.01.2012

Do Przeglądu zgłosiło się 6 zespołów z terenu gminy co łącznie dało prawie 150 uczestników. Przegląd miał na celu podtrzymywanie tradycji wspólnego kolędowania, prezentację repertuaru zespołów kolędniczych, kultywowanie tradycji widowisk bożonarodzeniowych, rozwój działalności artystycznej w środowisku gminnym oraz miłe spędzenie czasu przez dzieci i młodzież. Organizatorami imprezy była Biblioteka Publiczna Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łopienniku. Oficjalnego otwarcia dokonał Dariusz Zawada - Kierownik Gminnego Ośrodka Kultury w Łopienniku, który przywitał wszystkie zespoły oraz przybyłych gości: p. Monikę Zaj - Sekretarz Gminy, p. Agnieszkę Sapko - Skarbnik Gminy, Karola Stęplowskiego - Pracownika Gminy Łopiennik, p. Dorotę Grzesiak - Dyrektor Gimnazjum w Łopienniku, p. Janinę Sachar - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łopienniku, ks. Andrzeja Serafińczuka, p. Romana Fornalskiego - Przewodniczącego Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Łopiennickiej oraz jury w skład którego weszli: p. Beata Zadrąg, p. Jerzy Żuk oraz p. Witold Boruczenko. W trakcie przeglądu wystąpił również zespół młodzieżowy, który zaprezentował najpiękniejsze polskie kolędy. Po prezentacji wszystkich zespołów komisja konkursowa postanowiła przyznać:

I miejsce - Zespół ,,Gwiazdeczki" ze Sz. P. w Łopienniku Dolnym
II miejsce - Uczniowie z Gimnazjum w Łopienniku Górnym
III miejsce - Klub Przedszkolaka ,,Łopisie"
Wyróżnienia:
Uczniowie ze Sz. P. w Żulinie  
Uczniowie ze Sz. P. w Łopienniku Górnym  
Uczniowie ze Sz. P. w Krzywem 
Wręczenia nagród i dyplomów dokonała p. Monika Zaj - Sekretarz Gminy Łopiennik. Całość imprezy przebiegała w znakomitej atmosferze. Dziękujemy wszystkim Zespołom, które wzięły udział w tegorocznym Przeglądzie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy mogli spotkać się w tak sympatycznym gronie.

galeria zdjęć

XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

8 stycznia 2012 roku już po raz 20 odbyła się Ogólnopolska akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, do której kolejny raz włączyła się również nasza gmina. W tym roku zbiórka pieniędzy przeznaczona była na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. W tegoroczną akcję włączyli się wolontariusze: Aneta Trojanowska, Angelika Fornal, Małgorzata Kiszczak, Natalia Majstruk, Anna Zawada oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury: Dariusz Zawada, Adam Pilipczuk, Weronika Banak. Można było ich spotkać w miejscowościach: Łopiennik Górny, Dobryniów, Borowica, Żulin, Majdan Krzywski. Po zbiórce udaliśmy się do sztabu WOŚP w Fajsławicach, gdzie trwała zbiórka pieniędzy, występy zespołów i licytacje przedmiotów dla Orkiestry. Odbywały się również występy dzieci i zespołów artystycznych, wystąpił również zespół młodzieżowy z naszej gminy, który zaprezentował kilka świątecznych utworów. Na zakończenie pokaz sztucznych ogni zwany ,,światełkiem do nieba". Wielkie słowa uznania należą się wszystkim darczyńcom z terenu naszej gminy, którym serdecznie dziękujemy, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tak szczytnego celu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy mięli możliwość włączenia się do akcji Jurka Owsiaka, która ratuje życie i zdrowie najmłodszych.

galeria zdjęć

Sylwester ZERiI 2011

W naszej gminie Sylwester zorganizowali również Członkowie Koła Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury. Bawiło się na nim ok. 50 uczestników, którzy po mimo upływu czasu prezentują znakomitą formę na parkiecie. Świetną zabawę dodatkowo zapewniała Kapela ,,Łopieńczacy" przy której odbyła się zabawa. O północy Nowy Rok został przywitany lampką szampana, życzeniami noworocznymi oraz mini pokazem fajerwerków. Znakomita zabawa trwała do rana.

galeria zdjęć

Sylwester 2011

Tegoroczny Sylwester w Łopienniku został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Łopienniku w nie dawno odremontowanej świetlicy wiejskiej w Łopienniku Górnym. Na zabawie bawiło się 86 osób z różnych miejscowości, które bawiły się przy zespole QUEST. Impreza rozpoczęła się o godz. 20.00 i trwała do białego rana. Oczywiście o północy wszyscy powitali Nowy Rok lampką szampana i złożyli sobie noworoczne życzenia. Znakomita atmosfera panująca na sali w połączeniu ze świetną muzyką dawała możliwości zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych (mniejszych lub większych) uczestnikom. Mimo różnic wiekowych wszyscy wspaniale się bawili tworząc jedną całość. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy i liczymy na pomoc przy organizacji kolejnego Sylwestra.

galeria zdjęć

Samorządowe spotkanie opłatkowe

28.12.2011r odbyło się Samorządowe spotkanie opłatkowe w którym uczestniczyli: Starosta krasnostawski - Janusz Szpak, Dyrektor ZDP Krasnystaw - Piotr Banach, PSP Krasnystaw - mł. bryg. Adam Niemczyk, Komenda Posterunku Policji w Łopienniku - Jacek Kiryczuk, Wójt Gminy - Jan Kuchta, Sekretarz Gminy - Monika Zaj, Przewodniczący Rady Gminy - Andrzej Szadura, proboszcz parafii - ks. Adam Brzyski, Komendant Gminny OSP - Dariusz Nawrocki oraz kierownicy jednostek USC - Artur Sawa, GOK - Dariusz Zawada, radni i sołtysi. Oficjalnie powitał zaproszonych gości oraz złożył życzenia wszystkim zgromadzonym Wójt Gminy Jan Kuchta. Następnie ksiądz proboszcz po odmówieniu krótkiej modlitwy, złożył życzenia i rozpoczął dzielenie się opłatkiem. Całość spotkania uświetniły występny kapeli ,,Łopieńczacy".

galeria zdjęć

Wigilia Samotnych

W dniu 21.12.2011r została zorganizowana przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Gminny Ośrodek Kultury Wigilię dla samotnych. W uroczystym spotkaniu udział wzięli: przedstawiciele Urzędu Gminy - wójt Gminy - Jan Kuchta, sekretarz - Monika Zaj, skarbnik - Agnieszka Sapko, proboszcz parafii P.W św. Bartłomieja w Łopienniku - Adam Brzyski, oraz pracownicy GOPS i GOK. Uroczystość rozpoczął Wójt Gminy składając życzenia świąteczne. Następnie ksiądz proboszcz po odmówieniu krótkiej modlitwy, złożył życzenia i rozpoczął dzielenie się opłatkiem. Imprezę uświetniły występy zespołu Retro, oraz recytacja poezji pana Jana Zieńkowskiego.

galeria zdjęć

Spotkanie KGW Łopiennik Górny

18.12.2011r odbyło się pierwsze spotkanie nowo-powstałego Koła Gospodyń Wiejskich w Łopienniku Górnym. Uczestniczyło w nim 8 pań. Spotkanie prowadził Kierownik GOK, który przedstawił paniom zasady działania KGW w różnych miejscowościach. Na spotkaniu poruszone zostały różne sprawy związane z funkcjonowaniem KGW w tej miejscowości. Na zakończenie spotkania wyznaczono termin kolejnego spotkania w większym gronie na 06.01.2012r. o godz. 15.00

galeria zdjęć

Konferencja - Wpływ Leadera na rozwój obszaru LGD ,,Krasnystaw Plus"

16 grudnia 2011 roku w Gminie Łopiennik Górny odbyła się konferencja na temat: Wpływ Leadera na rozwój obszaru LGD ,,Krasnystaw Plus", której organizatorami byli Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania ,,Krasnystaw PLUS" oraz Gmina Łopiennik Górny . W spotkaniu uczestniczyło 9 gmin z terenu powiatu krasnostawskiego: Krasnystaw, Fajsławice, Gorzków, Żółkiewka, Izbica, Rudnik, Kraśniczyn, Siennica Różana, Gorzków, Łopiennik Górny co dało łącznie ponad 350 uczestników spotkania. Otwarcia uroczystości dokonali p. Dorota Sawa-Niećko - Prezes LGD Krasnystaw PLUS oraz p. Jan Kuchta - Wójt Gminy Łopiennik. W uroczystościach udział wzięli zaproszeni goście: p. Elżbieta Prus - Kierownik Filii Urzędu Marszałkowskiego w Chełmie, Tadeusz Solarski - Dyrektor Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, Hanna Mazurkiewicz - p.o. Kierownika LODR o/ Rejowcu, wójtowie poszczególnych gmin: p. Marek Kasprzak - Gorzków, p. Jacek Lis - Żółkiewka, p. Tadeusz Zdunek - Rudnik, V-ce wójt p. Krzysztof Gałan - Fajsławice, p. Małgorzata Sapiecha - Kraśniczyn, Leszek Proskura - Siennica Różana, V-ce wójt Krasnystaw - Edyta Gajowiak-Powroźnik, Teodora Szyszka - Kierownik ZDR w Krasnymstawie, p. Jan Kuchta - Łopiennik Górny, Dyrektorzy Ośrodków Kultury: Anna Podgórska - GOK Żółkiewka, Dorota Rybczyńska - GCK Siennica Nadolna, Magdalena Adamczuk - GOK Siennica Różana, Barbara Lachowaska - Gorzków, Dariusz Zawada - GOK Łopiennik, Feliksa Gorzkowska - Fajsławice, Władze Gminy: przewodniczący Rady Gminy - Andrzej Szadura, Kierownik USC - Artur Sawa, Dyrektor Banku Spółdzielczego w Łopienniku - Wiesława Olech, Sekretarz UG, Karol Stęplowski - UG, Dorota Grzesiak - Dyrektor Gimnazjum w Łopienniku, Janina Sachar - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łopienniku, Członkowie Zarządu LGD: Leszek Szcześniak, Robert Sment, Waldemar Bednarczyk, Irena Zaraza, Wiesław Paluch, Roman Żelazny, Urszula Wojewoda, Marcin Wojewoda, Koordynator ds. Projektów Aneta Jeleń. W oficjalnych wystąpieniach głos zabrał Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli - p. Tadeusz Solarski, p. Elżbieta Prus, wystąpienia gości zakończyły się zaprezentowaniem poezji miejscowego twórcy p. Jana Zieńkowskiego. Kolejną częścią spotkania była prezentacja dotycząca działań LGD, którą poprowadziła p. Aneta Jeleń. Po części oficjalnej mogliśmy wysłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołów z poszczególnych gmin tj. SIENNICA RÓŻANA ,,SŁOWIANKI" z Baraków, IZBICA - Zespół Śpiewaczy KGW Wirkowice, ŁOPIENNIK GÓRNY - Zespół OTHERSIDE , GORZKÓW - Zespół Tchnienie, ŻÓŁKIEWKA - Zespół Chóralny, KRASNYSTAW - Kapela ,,Cukrowniacy", KRAŚNICZYN - KGW Brzezinianki, RUDNIK - KGW Płonka, FAJSŁAWICE - Zespół Wokalno - Muzyczny przy parafii p.w. Matki Bożej Królowej Pokoju w Siedliskach Drugich. Podczas imprezy zostały wręczone specjalne podziękowania dla najprężniej działających KGW. Po występach zespołów życzenia świąteczne złożył Proboszcz p.w. św. Bartłomieja w Łopienniku ks. Adam Brzyski, po odmówieniu krótkiej modlitwy wszyscy podzielili się opłatkiem i zasiedli przy Wigilijnym stole, gdzie rozpoczęły się degustacje znakomitych potraw przygotowanych przez KGW z całego powiatu. Podczas degustacji mogliśmy wysłuchać również innych zespołów tj. STYRTA z Siennicy Nadolnej, który uświetnił całość spotkania, Kapela Łopieńczacy z Łopiennika oraz Zespół Młodzieżowy z Łopiennika. Zwracamy się ze szczególnymi podziękowaniami dla OSP z Gminy Łopiennik, Panu Jackowi Żelisko, który zapewnił nagłośnienie imprezy, Pani Joannie Szumilak za przygotowanie dekoracji oraz wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie tego wyjątkowego spotkania.

galeria zdjęć

DZIEŃ KULTURY KOREAŃSKIEJ
V MIKOŁAJKOWY PUCHAR ŁOPIENNIKA W TAEKWONDO

W sobotę 10 grudnia odbył się już po raz V Mikołajkowy Puchar Łopiennika w Taekwondo, który był połączony z dniem Kultury Koreańskiej. Tego dnia na naszą imprezę przybyli znakomici goście pani Bomin Kim i inni przedstawiciele z Ambasady Korei w Warszawie, którzy wprowadzili nas w kulturę tego kraju skąd wywodzą się korzenie taekwondo. Nasi goście opowiadali o swoim kraju ,tradycjach i zwyczajach tam panujących można było przymierzyć stroje, otrzymać pocztówki i inne materiały przybliżające tamtą kulturę. Wszystkie te prezentacje pokazały jak ogromne wartości można uzyskać przez pielęgnację tego dorobku. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Wójt Gminy Jan Kuchta, który powitał gości z Korei oraz wszystkich uczestników. W imprezie uczestniczyli także inni goście: Prezes Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego pan Grzegorz Brodzik, Prezes Okręgowego Związku Taekwondo pan Marek Budzyński, Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Szadura, Sekretarz Gminy pani Monika Zaj, Skarbnik Gminy pani Agnieszka Sapko ,pani Wiesława Olech dyr. BS Łopiennik, pani Dorota Grzesiak Dyr. Gimnazjum, pani Janina Sachar Dyr. Szkoły Podstawowej, pan Witold Boruczenko Przewodniczący Komisji Kultury, pracownik UG pan Karol Stęplowski, Gminny Komendant OSP pan Dariusz Nawrocki. Dołączył do nas znakomity gość Mistrz koreański Cheol Lin Kang który zaprezentował krótki pokaz za który otrzymał wielkie brawa zgromadzonej publiczności. Do turnieju zgłosiło się 10 klubów takich jak: Dan Lublin, TKD Ostrowiec Świętokrzyski, Dan Świdnik ,Mechanik Zamość, Sokół Krasnystaw ,Dan Piaski, Dan Łęczna, Tang Soo Do Puławy Songo Żulin, UKS ,,Amicus" Łopiennik razem 125 zawodników. Podczas turnieju panowała znakomita atmosfera oraz uśmiech na twarzy. Zawodnicy prezentowali znakomitą formę, duże umiejętności, zabawa trwała do wieczora. Podczas trwania imprezy wręczane były medale przez miejscowe władze, wręczono też pamiątkowe statuetki trenerom i opiekunom klubów uczestniczących w turnieju. Wybrano najmłodszego zawodnika turnieju którym został Szymon Legieć z Dan Lublin oraz najlepszego zawodnika i zawodniczkę turnieju którymi zostali: Michał Markowski Dan Świdnik i Amanda Sawa Amicus Łopiennik. Na zakończenie imprezy przybył Św. Mikołaj z workiem prezentów, który jeszcze bardziej podgrzał atmosferę .

galeria zdjęć

Konferencja - Dobrzychów 19-20.11.2011

W dniach 19-20 listopada 2011 roku na specjalne zaproszenie, które otrzymał zespół ,,Sami Swoi" z Dobryniowa od p. Stefani Michałek - V-ce Przewodniczącej Wojewódzkiej Rady KGW w Rzeszowie mieliśmy przyjemność gościć na konferencji Kół Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeń oraz Dyrektorów miejscowych Ośrodków Kultury w Gminie Strzyżów. W spotkaniu udział wzięli również: V-ce Burmistrz Strzyżowa, Przewodnicząca Rady KGW Strzyżów p. Wanda Bura, Przewodnicząca Stowarzyszenia p. Halina Dziadosz, Przewodnicząca Gminnej Rady KGW Wiśniowa p. Lucyna Olech, Prezes Wojewódzkiego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych p. Mieczysław Bochenek. Na konferencji mogliśmy zobaczyć osiągnięcia i dalsze plany Kół Gospodyń, których w Gminie Strzyżów jest 14. W wyjeździe również wziął udział zespół ,,Sami Swoi", któremu towarzyszyła kapela ,,Łopieńczacy" oraz kierownik Gminnego Ośrodka Kultury - p. Dariusz Zawada. Znajomość między kołami nawiązała się dzięki pani Teresie Fornal - Przewodniczącej KGW Dobryniów i w/w pani Steni Michałek, która pochodzi z miejscowości Dobryniów i do tej pory powraca w rodzinne strony. Część oficjalna konferencji rozpoczęła się od upamiętnienia 93. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, następnie swój głos zabrali przedstawiciele KGW oraz członkowie instytucji współpracujących. Dzięki konferencji mogliśmy zobaczyć jak działają Koła Gospodyń na innym terenie. Jakie mają tradycje, osiągnięcia i plany na przyszłość. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, w której zaprezentował się Zespół ,,Sami Swoi" wraz z Kapela ,,Łopieńczacy" oraz zespoły gospodarzy spotkania. Bardzo miłym zaskoczeniem dla nas okazał się występ kabaretu Kół Gospodyń, który swoim skeczem rozbawił naszą grupę do łez. W przerwach podczas konferencji mogliśmy podziwiać przepiękne kwiaty z bibuły i słomy, hafty, obrazy ozdoby różnego rodzaju wykonywane przez wszechstronnie uzdolnione panie z KGW oraz skosztować przepysznych potraw regionalnych. Kolejnym punktem naszego pobytu była zabawa zorganizowana przez KGW, podczas której wszyscy świetnie się bawiliśmy, a nasza kapela gościnnie wystąpiła z zespołem ALTON. Drugiego dnia gościliśmy w Gminie Wiśniowa, gdzie ku naszemu miłemu zaskoczeniu podczas przygotowanego przez KGW śniadania towarzyszył nam Wójt w/w Gminy p. Tadeusz Przywara z małżonką. Szczególne Podziękowania składamy na ręce pań z KGW, które poświęciły swój czas na przygotowanie Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i bardzo miłe przyjęcie i jednocześnie mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie się nadal rozwijała.

galeria zdjęć

Wyjazd na Koncert Jesienny zespołu Pieśni i Tańca ,,Jawor"

Dnia 18 listopada tego roku dziewczęta z zespołu tańca współczesnego MOVE wraz z opiekunem p. Sabiną Englot, odwiedziły Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. W Centrum Kongresowym Uniwersytetu odbył się coroczny Koncert Jesienny w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca ,,Jawor". Dwuczęściowy koncert składał się z tańców lubelskich, chełmskich, rzeszowskich, podlaskich, kurpiowskich, staro-warszawskich, krakowiaków wschodnich, lachów sądeckich. Można było podziwiać także przepięknego mazura ułańskiego i poloneza. Oprócz studentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie na scenie zaprezentował swój program gość specjalny - Gruppo Folk Nuragus Valenza - zespół z Sardynii. Dla wszystkich miłośników tańca był to wieczór niezapomnianych doznań artystycznych - taniec na wysokim poziomie, śpiew i przepiękne różnorodne stroje ludowe na długo pozostaną w pamięci uczestników wycieczki.

galeria zdjęć

Uroczyste poświęcenie krzyża na cmentarzu prawosławnym w Łopienniku Podleśnym

19 listopada w Łopienniku Podleśnym odbyło się uroczyste i poświęcenie krzyża na cmentarzu prawosławnym w Łopienniku Podleśnym. Poświęcenia dokonali ks. mitrat Jan Łukaszczuk z Parafii św. Apostoła Jana Teologa w Chełmie oraz ks. proboszcz Adam Brzyski z Parafii p.w. św. Bartłomieja w Łopienniku. W uroczystościach uczestniczyli również lokalne władze Wojciech Hryniewicz - Sekretarz Powiatu Krasnostawskiego, Dorota Sawa-Niećko - Prezes LGD Krsanystaw ,,PLUS" - główna inicjatorka renowacji miejsca pamięci, Jan Kuchta - Wójt Gminy Łopiennik, Monika Zaj - Sekretarz Gminy, Andrezj Szadura - Przewodniczący Rady Gminy, Agnieszka Sapko - Skarbnik Gminy, Przedstawiciele Rady Gminy, Sołtysi oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości. W uroczystościach uczestniczyła fundatorka krzyża p. Maria Giera oraz chór parafialny z Parafii św. Apostoła Jana Teologa. Dzięki zaangażowaniu i pomocy ze strony LGD, Urzędu Gminy oraz mieszkańców, Radnych, Sołtysów udało się uporządkować dotąd zaniedbany cmentarz, na którym rodziny będą mogły godnie uczcić pamięć swoich przodków, a który stanie się symbolem i miejscem pamięci dla przyszłych pokoleń. Po odprawieniu obrzędów prawosławnych , poświęceniu krzyża, odnowionych grobów i pomników nagrobnych swój głos zabrały przybyłe władze, składając podziękowania na ręce wszystkich zaangażowanych osób.

galeria zdjęć

Obchody Święta Niepodległości

10 listopada z okazji dnia Święta Niepodległości na hali sportowej została przygotowana akademia przez uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w której udział wzięli Dyrektorzy Szkół oraz Władze Samorządowe Gminy. Dnia 11 listopada została odprawiona uroczysta Msza Święta, po której przedstawiciele władz udali się na cmentarz, aby zapalić znicze na grobach upamiętniających naszych Rodaków, którzy byli gotowi poświęcić swoje życie w imię Ojczyzny. W uroczystościach udział wzięli: p. Sawa Stanisław - Przedstawiciel Kombatantów, p. Kuchta Jan - Wójt Gminy Łopiennik, p. Szadura Andrzej - Przewodniczący Rady Gminy, Radni Gminy: p. Furmaniak Teresa, p. Rzemińska Maria, p. Huba Marek, p. Stoczkowski Ryszard, p. Stoczkowski Artur oraz p. Zawada Dariusz - Kierownik GOK.

galeria zdjęć

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Taekwondo Olimpijskim

W tym roku mieliśmy zaszczyt gościć uczestników MMM w Taekwondo WTF. W zawodach wzięły udział kluby tj. Andros Puławy, Medyk Łomża, KKS Sokół Krasnystaw, Mechanik Zamość, KU AZS PWSIP Łomża, Huragan Międzyrzec Podlaski, UKS ZS Bełżyce, Amicus Łopiennik. Na zawodach zaszczycili nas swoją obecnością znakomici goście: Grzegorz Brodzik - Prezes Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego, Jerzy Lipski - Kierownik Wyszkolenia Lubelskiej Unii Sportu, Jan Kuchta - Wójt Gminy Łopiennik Górny. Imprezę prowadził sędzia główny p. Romuald Brodzik. Na zawodach panowała znakomita atmosfera. Walki były zacięte, nie brakowało również łez. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali medale oraz pamiątkowe dyplomy, które wręczali: Prezes Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego, Kierownik Wyszkolenia Lubelskiej Unii Sportu oraz gospodarz Wójt Gminy Łopiennik Górny.

galeria zdjęć

I PRZEGLĄD PIEŚNI I POEZJI PAPIESKIEJ W GORZKOWIE

26 października w gminie Gorzków odbył się I Przegląd Pieśni i Poezji Papieskiej. W imprezie uczestniczyły zespoły : Zespół ze Szkoły Podstawowej w Gorzkowie, w Siedliskach i Gimnazjum w Gorzkowie, Chór parafialny z Gorzkowa, Żeński zespół ludowy ,,Sienniczanki", Zespół ,,Melodia" z gm. Krasnystaw, Zespół Śpiewaczy Słowianki z Siennicy, Kapela ,,Cukrowniacy" z Krasnegostawu ,Chór mieszany Echo z Woli Siennickiej, Kapela Ludowa Siennica naszą gminę reprezentowała Kapela Ludowa ,,Łopieńczacy". Impreza nie miała charakteru konkursowego. Miała na celu integrację grup wiekowych, wymianę doświadczeń, możliwość wykonania pieśni i poezji ku czci Jana Pawła II, możliwość skupienia, miłego przeżycia i wspomnienia. Całość imprezy przebiegła w bardzo przyjaznej atmosferze.

galeria zdjęć

Mistrzostwa Polski UKS w Pool Bilard

W dniach 24-26 października 2011 roku w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski UKS-ów w Pool Bilard. Nasz klub reprezentowało trzech zawdników w kategorii juniorów: Kasprzak Michał, Stoczkowski Damian i Szewczyk Patryk, oraz opiekunowie. W zawodach brało udział 19 klubów z całego kraju. Zawodnicy sklasyfikowani zostali na 17 miejscu spośród 60 startujących w tej kategorii. Ostatniego dnia zawodów zawodnicy walczyli w systemie drużynowym, w której nasz klub zajął 13 miejsce.

galeria zdjęć


     Gminny Ośrodek Kultury w Łopienniku Górnym

strona główna  |  kontakt  |   mapa